Inwestorzy Bitcoin traktują rok 2020 jako rok akumulacji: Raport

W #Bitcoin , #Badanie
Nowe dane Glassnode ujawnia długoterminowy Bitcoin Era “hodlers” używają 2020 do gromadzenia więcej BTC.
Dane pokazują również, że liczba Bitcoin wielorybów wzrosła o prawie 2 procent po zmniejszeniu się o połowę w zeszłym miesiącu.
Inwestorzy Bitcoinów korzystają z okazji, aby zgromadzić duże ilości BTC, z dodatnim wzrostem netto na 90% dni w pierwszej połowie roku.

Według danych opracowanych przez firmę analityczną Glassnode, “hodlerzy” nadal gromadzą BTC przez cały rok 2020, nawet po półmetku zeszłego miesiąca.

Raport stwierdza, że “zmiana pozycji netto Hodlera”, która stanowi sumę długoterminowych zachowań posiadaczy portfeli, była dodatnia w 154 z pierwszych 170 dni roku 2020. Dane Glassnode’a wskazują, że od początku roku hodlerzy zwiększyli swoje pozycje netto o 233.000 BTC.

HODLerzy spędzili 154 z 170 dni w tym roku gromadząc #bitcoin – zwiększając swoje pozycje o ~233k $BTC.

 

Firma analityczna stwierdziła również wzrost liczby wielorybów bitcoinów po majowej redukcji nagród blokowych. Według najnowszych danych, portfele posiadające co najmniej 1000 BTC odnotowały wzrost o około 1,5% zarówno w maju jak i w czerwcu.

Liczba #bitcoin Whales wzrosła o 2% od czasu #bitcoinhalvingu2020.

Długoterminowy trend #bullish dla Bitcoinów.
Firma twierdzi, że liczba wielorybów BTC wzrosła do 1840 r., przy czym ostry skok nastąpił po zmniejszeniu się o połowę.